O metóde

Cesta je jednou z najúčinnejších liečebných metód, medzinárodne uznávaná, ktorá je schopná liečiť na bunkovej úrovni, samotný koreň problému. Je to telu prirodzený spôsob liečenia. Využíva sa už vo viac ako 40 krajinách sveta. Je to uznávaná metóda, ktorú v Holandsku preplácajú zdravotné poisťovne, používa sa pri liečbe syndrómu vyhorenia, používajú ju lekári a psychológovia na celom svete, v centrách liečby rakoviny, závislostí, pri problémoch so stravovaním, obezite, anorexii, v centrách alternatívnej medicíny, vo firmách ako nástroj vedomého couchingu manažmentu, v Kanade sa školí na ministerstve spravodlivosti, v Izraeli sa vyučuje na Ministerstve školstva. V Amerike, západnej Európe, Austrálii túto metódu už roky používajú i lekári.

Cestu (The Journey) vyvinula autorka rovnomenného bestselleru Brandon Bays, ktorej bol diagnostikovaný tumor na maternici. Načúvala múdrosti svojho tela a kompletne sa vyliečila za 6,5 týždňa bez používania akýchkoľvek liekov.

Terapia Cesta je založená na vedecky overenom fakte, že až 85 percent ochorení má emocionálnu príčinu. Do jedného roka máme v tele každú jednu bunku novú. Ako je teda možné, že existujú chronické neliečiteľné ochorenia, či rakovina? Keď v emočne vypätej situácii ako sú hádky, traumy, šoky potlačíme naše pocity, bunkové receptory sa uzavrú a nie sú schopné komunikácie s ostatnými bunkami. Ak sa dlhšie tieto emócie neuvoľnia, v tomto mieste sa po čase môže vyvinúť ochorenie.

Cieľom terapie je dostať sa cez vrstvy emócii k tej situácii, ktorá spôsobila toto uzavretie receptorov. Tým sa uvoľní spomienka na bunkovej úrovni a spúšťa sa proces uzdravovania. Keďže sa uvolní prvotná príčina problému už nie je dôvod, aby existovali symptómy. Napr. ak máte vysoký krvný tlak a pri terapii uvoľníme jeho primárnu príčinu – krvný tlak sa ustáli.

 

O metóde
4.4 (87.73%) 75 hlas(ov)

Comments are closed.